הוצאת זרע לבטלה
השאלה
אני מיואש יותר נכון עייף..............
אין לי כבר כח נגד יצר הרע המקולל הזה ...
אני יסביר:....היה לי הרגל רע מאוד של הוצאת זרע לבטלה במשך כמה שנים לצערי הרב.......
אבל עצרתי את עצמי בשנה האחרונה מידי פעם לתקופה של חודשים......ואז זה בא כמו כל פעם מחדש הדחף, היצר הזה שעומר לי קום עשה את ,תזנה......אני נילחם בו אבל הוא גובר לאחר כמה דקות, ואז אני שוב חוזר לחטוא גם בדברים לא יפים להסתכל וכו´.......די כבר נמאס לי ...אני לא רואה את הסוף.....כל פעם שאני נלחם איתו אני לא יודע איך לתאר את זה אני בלחץ, בפחד....קראתי כבר מלא ספרים כולל אשיב ממצולות אבל אני יודע יודע שכל פעם שאני חוטא זה מקלקל את נפשי.....
תעזרו לי בקשה במה שאפשר , לקב"ה התחננתי כבר אבל בסוף זה תלוי רק בי...זב קורה שאני בבית ליד כל הנסיון שיש לידי.....עיותונים וכו´
בתקווה לעזרה ןלצאת מהצרה. דוד
( אני בן 16 ובישיבה במסרת פנמיה)
התשובה
חבר יקר מאוד!
זה קשה, זה מייאש, זה שובר את הלב, זה נראה כאילו הכל אבוד. אבל אתה לא יודע כמה חשוב אצל הקדוש ברוך הוא כל רגע שאתה דוחה את היצר. אפילו בדקה! תמשיך בדרך! ספור את הנצחונות, לא את ההפסדים.
לעצור לתקופה של חודשים?! זה נפלא ממש ממש! קרא עוד כאן: http://www.kipa.co.il/ask/show.asp?id=81171
תאמין שאתה יכול לנצח!
ואני אחדש לך משהו: אתה באמת יכול לנצח! אתה בשיא הגיל של התגברות היצר הזה, בשיא הקרב. היצר לא נעלם בהמשך, אבל הוא מתעדן, נרגע, מוצא את איזונו. מי שמתייאש - לא יוכל לנצח גם אז. מי שיזכור את הנצחונות, ויאמין שהיצר באמת בידיים שלו - יזכה לראות את פירות הניצחון.
בטח אתה מכיר את הגמרא הנפלאה הזו (סוכה נב ע"א): דרש רבי יהודה: לעתיד לבא מביאו הקדוש ברוך הוא ליצר הרע ושוחטו בפני הצדיקים ובפני הרשעים. צדיקים נדמה להם כהר גבוה, ורשעים נדמה להם כחוט השערה. הללו בוכין, והללו בוכין. צדיקים בוכין ואומרים: היאך יכולנו לכבוש הר גבוה כזה! ורשעים בוכין ואומרים: היאך לא יכולנו לכבוש את חוט השערה הזה! ואף הקדוש ברוך הוא תמה עמהם, שנאמר: "כה אמר ה´ צבאות כי יפלא בעיני שארית העם הזה בימים ההם גם בעיני יפלא".
אל תהיה בלחץ, אל תפחד, ככל שתפחד פחות - תנצח יותר.
קראת הרבה ספרים - זה יפה, אבל כמה אתה מאמין להם? כמה אתה מאמין שה´ באמת אוהב אותך, שאתה באמת יכול לצאת מזה, לנצח? אח יקר! תאמין! זה אמת!
תשתדל ותתאמץ להתרחק מכל הנסיונות, תעיף את העיתונים מהבית, תזכור את הרמב"ם (הלכות איסורי ביאה, פרק כב הלכה כ"א): "גדולה מכל זאת אמרו - יפנה עצמו ומחשבתו לדברי תורה וירחיב דעתו בחכמה, שאין מחשבת עריות מתגברת אלא בלב פנוי מן החכמה, ובחכמה הוא אומר אילת אהבים ויעלת חן דדיה ירווך בכל עת באהבתה תשגה תמיד".
אני מאמין באמונה שלמה שאתה יכול לנצח, וככל שתשמח יותר ותפחד פחות - תנצח יותר, תהיה רגוע ותצא מהבוץ, לאט אבל בטוח.
כל טוב,
תצליח תמיד,
דוד.
davideinat@gmail.com
התשובה התקבלה מחברים מקשיבים בתאריך א´ סיון ה´תשס"והדפסה   שלח לחבר
התגובה  
שם
   
דוא"ל
   
כותרת

תגובות
סיפור קטן (מכור לשעבר)
לכל החבר´ה שנלחמים באיסור שז"ל! חזקו ואמצו אחי היקרים אנו חייבים להתגבר על העבירה הנוראית הזו דווקא מפני שהיא כה קשה וכך נוכיח לעצמנו שאנו עבדי ה´ אמיתיים ולא רק עושים מה שבא לנו ומה שנוח לנו אלא עובדים את ה´ בלב שלם!!!אני אישית עברתי על איסור זה פעמים רבות מספור, אלפי פעמים ואני לא מגזים!!!!בשלב כלשהו כבר נהייתי מכור ר"ל! מגיל 12 עד 18 שזאת תקופה ארוכה ומאוד משמעותית בחיים. אך אף פעם לא מאוחר לחזור בתשובה אחים שלי ואני אומר לכם מעומק לבי שהיצר שלי הוא מאוד מאוד חזק אך לאט לאט אני מנסה ומצליח להאבק בו ואפילו לנצח! כבר כמה זמן שאני מצליח לשמור על עצמי שלא להגיע לידי האיסור הזה ובעז"ה אני אצליח לחזור בתשובה שלמה. אל תגידו לעצמכם מחר אני אתקן, אלא בשניה שאתם קוראים את זה תחליטו זהו! נמאס לי! אני לא רוצה לחטוא לה´ יותר! אני רוצה להשאר נקי וטהור ולא אכפת לי מכלום!!!! חשוב לזכור לא להביא את עצמנו לידי ניסיונות ולשים לעצמנו כל מיני גדרים כמו לנסות מאוד מאוד להעביר מחשבות טמאות מהראש, לא לראות דברים לא צנועים, לא לגעת במקום הערווה וכו´... יש ספרים על הנושא אך הדבר הכי חשוב הוא להחליט כל שניה ושניה שאני לא עובר על האיסור הזה כי אני עבד ה´ ולשמור על עצמנו! חזקו ואמצו אחי האהובים אנו נצליח להתגבר! לא בשמים היא, חשוב לזכור את זה,הדבר בידינו!!!!!! בהצלחה :)

אין מצב (יוסי)
לדעתי אין מצב להתגבר על זה מציאות שהתורה נתנה איסור קרבה בין איש לאשה רק במשך שבועים הווי אומר שגם התורה מבינה שאי אפשר להחזיק מעמד יותר משבועים ואני בתוך עמי יושב וזה המצב לדאבוני
תגובת הרב:
יש, ועוד איך
קודם על הדוגמא שלך - היא פשוט לא נכונה. יש מצבים, טבעיים ולא טבעיים, שבהם תקופת האיסור נמשכת חודשיים - שלושה, ועדיין אסור הוא אסור. אל תיקח את התורה לאן שאתה רוצה, לך לאן שהיא רוצה! לדאבוני אני מבין מה אתה מרגיש, אבל יש אלפי דוגמאות חיות בשטח של בחורים שהצליחו, במאמצים רבים, לא מייד, להיגמל לחלוטין מהוצאת זרע לבטלה. אל תגיד שאתה לא יכול, אל תתן לעצמך הנחות. לך על זה, באמונה ובשמחה, נסה תחבולות ושיטות, תתפלל, בסוף תנצח.

לכל החבר´ה שנלחמים באיסור שז (אהלן!)
יש שיטה טובה מאוד: א. אם אתה נלחם - וחושב כל הזמן על זה - זה גורם לך דווקא להמשיך לחטוא, פשוט על תחשבו על זה בכלל, מייד תנסו למצוא דברים אחרים. ב. ואם הטַפִיל הזה עדין ממשיך לנסות להחטיא בנאדם, פשוט שילך ללמוד תורה, (ביחוד מסילת ישרים)וילמד לפחות חצי שעה. ואז לימוד התורה תמיד מחליש את היצה"ר. ג. לאחר חצי שעה של לימוד ועסק בקודש הטפיל עדין ממשיך להציק? תקראו את פרשיית "שמע ישראל" בכוונה ובבכיה גדולה, ותבקשו מהקב"ה שיעזור לכם, ותמשיכו ללמוד. ד. לא עוזר? תזכרו את יום המיתה, שכשתבואו לפני מלך מלכי המלכים... חבל לכם על הזמן איזה עינויים יהיו לכם. ה. ואם הטפיל הזה עדין ממשיך - זו רק בעיה שלכם: אם אין אני לי - מי לי. אלו ששואלים את הרבנים ומבקשים שיחזקו אותם, שיזכרו שזה רק תלוי בהם.

 
חפש