מכתב לרבי עקיבא
"לרבי עקיבא, שלום וברכה. אני יודעת שבטח לא ציפית למכתב כזה, אבל אני ממש צריכה לספר לך על מחשבות שנורא מטרידות אותי בזמן האחרון" – לקראת שבת אירגון של בני עקיבא אנו מביאים בפניכם מכתב מעורר מחשבה
חברים מקשיבים

"לרבי עקיבא, שלום וברכה.

אני יודעת שבטח לא ציפית למכתב כזה, אבל אני ממש צריכה לספר לך על מחשבות שנורא מטרידות אותי בזמן האחרון.

אתמול בערב ממש ריחפתי ולא יכולתי להכין שיעורים.קוראים לי רווית, ואני חניכה בשבט מעפילים בבני-עקיבא. עכשיו חודש התנועה ומירב המדריכה סיפרה לנו בשבת, שאנחנו נקראים על שמך!

חשבתי לעצמי, אם רק היית יודע אז, שבעוד איזה אלפיים שנה תהיה תנועת נוער דתית יהודית בא"י, המדינה היהודית, שתקרא על שמך, היית מאושר אז הרבה יותר.

אז החלטתי לכתוב, אני לא יודעת, אני לא רוצה לקלקל לך, אבל אני לא יודעת אם היית רוצה שנקרא על שמך. זאת אומרת, תראה, הסניף שלנו הוא באמת גזעי, ואני מתה על השבט שלי, חוץ מכמה בנים. גם מירב, היא משקיעה ממש, וסיפרה לנו עליך המון דברים שאני בכלל לא ידעתי. באמת.

אבל שתדע, שאני חשבתי הרבה לפני שהחלטתי לכתוב לך.

אמא קיימה סוף סוף את ההבטחה שלה, ולקחה אותי אתמול לקנות עגילים חדשים. הסתובבנו איזה שלוש שעות וחיפשנו משהו יפה ומקורי ואז נזכרתי שכשאתה הבטחת לאשתך תכשיט, הבטחת לה משהו יפה, אבל לא סתם יפה, עם חריטה של ירושלים, בשביל שתזכור כל הזמן את עיר הקודש. ואני, איפה אני, אני חיפשתי סתם עגילים, לא שום דבר עם רעיון, סתם כזה. וזה לא רק אני, אתה מבין, זה כל החברות שלי, אני חושבת. אף אחת לא מעניין אותה ירושלים, עד כדי כך.

ואני מסתכלת על מה שכולם לובשים היום - נייק, ריבוק, אדידס, ליוויס - ושלא תחשוב שזה האופנה שלנו, זה הכל בא מאמריקה ואירופה. אתה שנלחמת כל כך נגד ההשפעות הרומיות על היהודים, לא יודעת אם היית מבסוט לראות היום את הסניף. בטח גם השם שלי נשמע לך רומאי לגמרי.

ובכלל, אני חושבת שהמלחמה שלך ברומאים היתה מלחמה של עקרונות. לא היית מוכן שיבואו ויגידו לנו שאסור ללמוד תורה, ואסור לעשות ברית מילה וכל זה. אפילו אפשר לומר, נהרגת על זה, הבנת שאנחנו עם מיוחד בזכות התורה המיוחדת שלנו - ואם יקחו לנו אותה, כבר לא יהיה לנו קיום יותר. ואתה יודע, ר' עקיבא, לא נעים לי להגיד, איפה אנחנו ואיפה עקרונות.

תיכנס לסניף ותשאל סתם חניך, על איזה עקרונות הוא נלחם היום, תשאל אותו כמה איכפת לו מהמאבק על א"י היום, כמה אכפת לו מהעולים החדשים השכנים שלנו, ומה הוא עשה למענם. תשאל, תשאל אותו אם חוץ מהסופגניה בחנוכה, הוא בכלל ראה אותם, דיבר איתם.

מירב סיפרה לנו על הויכוחים שלך עם טורנוסרופוס הרשע. באיזה אומץ דיברת איתו, איך יכולת? תשים חניך מול יהודי חילוני, לא רומאי, לא רשע, ונראה אותו מתווכח. ולא חניך ממעפילים, חניך מחבריא ב', או מהגדולים האלה, שבאים כל שבועיים מהישיבה ועושים רק דאווינים.

את הסיפור איך שעזבת את הבית והלכת ללמוד תורה דווקא הכרתי. איך שהקהלת קהילות ברבים כדי ללמד תורה וידעת שזה נגד החוק הרומאי, אני משתגעת איך יכולת.

אתה יודע, רבי עקיבא, לפני איזה חודש ניסתה פזית הקומונרית לארגן שעור בפרשת השבוע שעה לפני המפקד. איך שפזית התרוצצה בין השבטים להודיע לכולם, ולהזכיר עוד פעם, וארגנה מי שיעביר את זה בכל שבת. אתה יודע איך עשו צחוק מכל זה? בפעם הראשונה, זה הצליח. עשר דקות  לקח לכולם להתיישב, והשעור התקצר בשתי דקות. ובפעם השניה היה בכלל בלאגן, למרות שהגיעו חצי מהפעם הקודמת. ובפעם השלישית - בכלל כבר לא באו אנשים. ותראה לי חניך שיושב ולומד תורה לשמה, לא מקהיל קהילות ברבים, סתם יושב ולומד לעצמו. ואני אתחיל לדבר על "ואהבת לרעך כמוך - זה כלל גדול בתורה"... לא, עזוב, אני לא רוצה להעלות גם את זה. רק אם היית באמת יכול לקפוץ לבקר אצלנו בסניף, רק לעבור ליד הברזלים שמול הסניף, ולשמוע איזה רכילויות, מזה לכלוך. אבל מספיק קלקלתי לך בטח.

זה לא הכל, רבי עקיבא, אבל אני מרגישה שסתם עשיתי תמונה שחורה. זה לא ככה, באמת הסניף גזעי, ממש על הכיפק, אבל לא הכל חלק.

רם, המדריך של ניצנים, אמר לנו בצחוק, שחרדים אומרים שאנחנו נקראים "בני-עקיבא" ולא "בני רבי עקיבא", כי אנחנו בעצם נקראים על שם עקיבא האיש עד גיל 40, לפני שחזר בתשובה. אני לא צחקתי.

ושתדע לך, ר' עקיבא, שהיום ממש חסר לנו מנהיג כמוך.

שלך

רווית"

 

 

- נשמח מאוד לתגובותיכם.

מי שמעוניין לכתוב מכתב משלו לרבי עקיבא או לרווית ולהציג בו את הצדדים האחרים בתמונה- מוזמן.

גם אנחנו כתבנו מכתב לרבי עקיבא- אתם מוזמנים לקרוא אותו - כאן.

שלכם

חברים מקשיבים

 הדפסה   שלח לחבר
התגובה  
שם
   
דוא"ל
   
כותרת

תגובות
1.
לר' עקיבא וכל מי שזה מעניין אותו
אני (11/22/2003)
לכבוד רבי עקיבא וכל שאר הקוראים!

גם אני חניכה בבני עקיבא, ובעקבות המכתב של רווית וגם סתם ככה חשבתי על כל מיני דברים. הדבר שמפריע לי בבני עקיבא הוא אחר לגמרי. זה שהתדרדרנו וכו ושאנחנו לא כמו הדור שלך ביחס לירושלים וגם סתם ככה זה ידוע, אבל זה קיים בכל הדור ולא רק אצלנו. אני רוצה להפנות אותך לייחוד של בני עקיבא- משהו מיוחד שאף תנועת נוער דתית משום מה לא טרחה להעתיק ממנו. אני מדברת על היותה של התנועה מעורבת. כן כן מכל תנועות הנוער הקיימות דוקא תנועת הנוער שקרוייה על שמך אדם שכל כך נלחם על קיום תורה ומצוות היא ומעורבת ובעיקבות כך לא צנועה.אני מנסה בזמן האחרון לבדוק בכל מיני מקומות מאיפה ההיתר המוזר הזה לערב בנים ובנות ולא מוצאת אולי אתה תוכל לעזור לי. אתה לא תוכל למסור לי את הלוקשים שבלי זה יש נוער שהיה מגיע לרחוב וכל זה כי אתה יודע בדיוק כמוני שיש נוער שלא ואין שום סיבה בגלל אוכלוסיה מסוימת להחטיא את כולם. לפי דעתי אם אנחנו רוחשים לך כ"כ הרבה כבוד אז אנחנו לא צריכים להיקרא בשמך. אלא ללכת בדרכיך.

אני תוהה לעצמי ובעצם די בטוחה שבמצב הקיים היום אתה היית מעדיף שנלך לתנועות אחרות.

אני מצטערת שלא פיסקתי את עצמי פשוט אין לי כח. כל מי שמרגיש שיש לו מה להגיב אני אשמח!!!
2.
רק הערה
דורון (11/22/2003)
מן הסתם100% התגובות יהיו: 'לא! אנחנו כן עושים', וכו' וזה יראה כאילו המאמר טועה אבל חשבתם, אולי, שזה בגלל שהאנשים עלהם מדברים המאמרים בכלל לא מעניין אותם להסתכל במאמרים ולכן התגובות לא משקפות.
3.
זה נכון שהמצב לא משהו
אלמוני/ת (11/23/2003)
אבל- צריך לדעת להסתכל על כל דבר בחיים כתהליך- ובמיוחד על תנועת הנוער בני עקיבא שברור שהיא נוצרה למען מטרה טובה וחשובה, אך אנחנו ממש בתחילת הדרך- ברור שהשאיפה שלנו היא לעקרונות הכתובים במכתב, ולפי דעתי אין כוונה בכלל שהתנועה תישאר כפי שהיא עכשיו-
יש מה לעשות, מה לשפר, ואנשים באמת פועלים כדי לשנות ולקדם ולהעלות את התנועה כלפי מעלה- כלפי האידיאלים והעקרונות הנ"ל.

לכן- אם אני הייתי כותבת מכתב לר' עקיבא, הייתי כותבת לו שעם ישראל הוא עם מיוחד, ובכל דור יש לעם ישראל את כור הברזל שלו, את הסינון של הטוב מהרע, את השאיפה להתקדמות, ולכן- אין כאן מקום לייאוש! יש מקום לרצון לשנות, ברור שלכל אחד צריך שתהיה הבערה הפנימית שלא נותנת לו מנוח- כל אחד מאיתנו צריך לכאוב ממש את החסרונות בעם ובתנועה-
ורק אז, בעזרתו יתברך נשכה לשנות ולעלות מעלה מעלה בעזרת ה'.

שנזכה...
4.
חזק
נדב :) ש. (11/23/2003)
הדברים ידועים וברובם נכונים.

חבל שהאווירה שהושרתה כאן היא פסימית.

ידוע שהשאלה היא תחילת של תשובה. וכך כאן כאשר התחלנו בהעמדת הבעייה בעצם כבר התחלנו לחפש לה פתרון.


אבל אסור לנו לעצור כאן, ורק לקטר. יש לנו כח ואפשר לשנות.


לר' הייתי אומר תודה רבה שבזה שהאמנת לעצמך שאילו בגיל 40 אדם יכול להשתנות ושינת זווית באופן קיצוני כלכך כי בזכותך עוד נוכל גם אנחנו בעהית"ש להשתנו גם אנו.


שנזכה לדעת את חסרונותינו ושנצליח למצוא להם פתרונות יצרתיהם, וכך נזכה לקדש עולם במלכות של אבא. נזכה להוסיף אורה של תורה בכל מקום. נזכה להוסיף עשייה בכל תחום. ונזכה להאמין בדרכנו כך שנהייה ראויים להקרא על שמו של רבי עקיבא.


האיש שהאמין בדרך והלך בה למרות כל הסיכויים.
5.
שלום לך ר' עקיבא-מצד שני.
רווית ב'. (11/23/2003)
שלום לך ר' עקיבא.

היום בבוקר נכנסתי ל"חברים מקשיבים", ונתקלתי במכתב שכתבה לך חניכת שבט מעפילים בבנ"ע. ראיתי שהיא כותבת מעומק הלב, ידעתי שבאמת איכפת לה מהמצב של חניכי בני עקיבא.

למרות הכל, לא הסכמתי איתה.

אני לא רואה דבר שלילי ללבוש בגדי מותגים, (חוץ מהמחיר...), וגם מותר לקנות עגילים סתם ככה, כדי להתקשט.

רבקה אמנו לא התקשטה? אני בטוחה ב-100%, שלרבקה לא היה נזם בצורת ירושלים.

זה גם לא כל-כך נורא שקוראים לתנועה בני עקיבא ולא בני ר' עקיבא, כי גם פשטות וענווה הם ערכים חשובים, ולא רק תארים.

נראה לי שתשמח לדעת, שלא בכל הסניפים קשה לקיים שיעור פ"ש לפני המפקד.

אצלי בסניף ניסו 3-4 פעמים, ועכשיו זה הולך חלק. כבר עברנו מפ"ש לפרקי אבות, ומפרקי אבות לברכות, וזה בסדר. בודאי תסכים איתי שזה לא רע כל- כך להתנסות, ולהשתפר.

בב"ח לת"וע,

רוויות.ב', שבט הרא"ה. (עולה לשבט החדש...)
6.
ללא נושא
רותםם (11/23/2003)
בכלל לא הבנתי את המסר במכתב שלה.. אין שום מסר... יש פה רק לשון הרע וליכלוך על הסניף.

רווית במקום להסתכל על כולם על כל מי שמדבר על אחרים נכון שאת אוהבת מאוד את רבי עקיבא ואת יודעת עליו המון אבל לדעתי קודם כל תתקני את עצמך ואז תתקני את האחרים על זה שהם מלכלכים והם לא מגיעים!!
7.
מסכימה אך...
אני (11/23/2003)
אני מסכימה ממש עם מה שרווית אומרת,הכל נכון,גם אני בבני עקיבא,גם אני מודעת לכל הבעיות האלו, אני לא מכחישה דבר.אבל היא צריכה לשים לב להבדל בין הדורות, לראות אידה ענק ר עקיבא ואיפה אנחנו ברור שתמיד צריכ לשאוף ולנסות להגיע עד כמה שאפשר לרמה שלו.אני חושבת שאם כל אחד ישים לב לעצמו, לפה שלו, לדיבורים שלו,למעשים שלו ולכל הקשור בו נוכל לבנות עןלם שכולו טוב, בלי לשון הרע,ועם הרבה ואהבת לרעך כמוך. בע'ה שנזכה.בתגובה למה שהחרדים אומרים על התנועה, לדעתי גם לחרדים יש הרבה מה לשפר ולשאוף להיות כמו רבי עקיבא ושיפסיקו עם השנאת חינם שלהם כלפינו הדתיים ציוניים וגם כלפי החילונים, הם צריכים לדעת לקבל כל אדם כמו שהוא ולכבד כל אדם על הדרכ בה הוא בוחר ללכת. שנזכה לגאולה שלימה מתוך אהבת חינם.רק טוב!
8.
מה הוא היה אומר על זה...
רמי (11/23/2003)
אם כבר...אז מה היה חושב ר'עקיבא על כל הפתיחות (בלשון המעטה) הנהוגה היום בתנועה, בין בנים לבנות...ומה על מה שקורה במחנות/טיולים...ה' ישמור...
9.
לכל מי שזה מענין אותו
אביעד (11/24/2003)
אז ככה :אני חניך בבני עקיבא שבט אלעד ובסניף שלנו אין חצי מהדברים שהוצגו חוץ מנוער הברזלים ולפי דעתי אנחנו צריכים לעשות הפרדה בין אלה שעל הברזלים לבין אלה שהם בני עקיבא כי לפי דעתי הם לא חלק מבני עקיבא ! אני יודע שלחברים שלי ולי מאוד חשובים אידיאלים של ארץ ישראל וכ'ו .גם נראה לי מאוד שכותב/ת המכתב בכלל לא חניך בבני עקיבא. ועוד משהו לכל אלה שאומרים שבני עקיבא תנועה לא משהו והם עדין נשארים לפי דעתי הם צריכים לבדוק טוב טוב עם עצמם למה בכלל הם נשארים בסניף אולי יהיה יותר טוב להם ללכת לעזרא או אריאל ! ובקשר לזה שלא יכולים להתווכח עם חילונים זה שטויות כי יש לי ממש הרבה חברים חילונים שאני כל הזמן מתווכח איתם וגם נראה לי משכנע אותם וגם בישוב שלנו יש הרבה חרדים שגם איתם אנחנו מתווכחים ולא יוצאים מושפלים מהויכוחים
10.
מעורב
miamigirl (11/24/2003)
אני מסכימה עם רוית על זה שיש כל מני דברים רעים כמו לשון הרע וכדומה...

אבל יש סניפים שבהם אין את כל זה ואפילו יש בהם עזרה! (כמו שבט יובל וגמ"ח כל יום שישי)

עצם העובדה שזה מעורב בנים ובנות עושה את זה (לדעתי ) יותר טוב אם מסתכלים על זה בתור שותפים לעשיה וידידים...

רבי עקיבא אולי היה שמח בסניף שלי...

ואני עצובה שבסניפך זה לא ככה!

*אשמח לתגובות(:
11.
מכתב .. לרבי עקיבא
קטלב (11/25/2003)
לרבי עקיבא, שלום!

גם אני חניכה בבני עקיבא ורק שתדע שנורא הזדהיתי עם מה שרווית כתבה. אבל אני חייבת לציין, בתור אחת מהנוער, בתור חניכה ומדריכה כאחד- שאתה לא תוכל שלא להיות גאה כשתסתכל עלינו..

הדורות מתקלקלים עוד מאז בריאת העולם.. המצב עכשיו בארץ לא קל. ואם פעם- עוד כשהתנועה קמה, היה צורך יותר בעבודה מאשר תורה- היום המצב שונה. היום צריך להרבות תורה. וזה קשה. אנחנו מתרחקים אלפי שנים מההיסטוריה שלנו ועדיין מצליחים לשמר אותה.

איפה עוד תמצא בני נוער שבזמנם הפנוי לא רואים המורדים שזוהי סידרה שיא הזוועה .. ובמקום זה מקימים מועדוניות! כי יש עולים וילדים שלא קיבלו מה שהם קיבלו.

איפה תראה אנשים שטוענים שיש יותר מדי שנאה ופועלים בשביל להפיץ אהבת ישראל?! איפה תמצא אנשים שכל היום רק חושבים איך להעביר לחניכים שלהם ערכים ואת הידיעה שהם מחזיקים את התרבות האמיתית והם יכולים גם לשנות אותה ולשמר אותה?!

איפה עוד תראה מבנה קטן שבו אנשים עם חולצות תנועה מתרוצצים מעשייה לעשייה, מהתנדבות להתנדבות והם יחד עם החניכים שלהם- תמיד בשאיפה למעלה!

איפה??

זוהי התנועה שנקראת על שמך. אתה צריך להיות גאה. נפעם. ומרוצה.

בציפיה לגאולה, הדס :)
12.
שלום לרווית
ב\ ר' עקיבא (11/25/2003)
בס"ד

שלום לך רוית, אני שמח לשמוע שאת שיש תנועת נוער יהודית ציונית דתית בארץ ישראל שקרויה על שמי שעידן שלפי התפיסה הטיבעית לא היה אמור להשאר מעם ישראל זכר (אם נסתכל על הרומאים או היוונים ועוד עמים מהעת העתיקה)

אך מאוד כאב לי לקרא את תוכנו של מכתבך,
התפלאתי לראות את כמות ההוצאת שם רע שיש במיכתבך. אכן אני בטוח שקיימים הרבה בעיות אבל כשאנחנו שוקלים את מידת החיוב של דבר מסוים אסור לנו לעשות את החשבון של הדבר לעומת האידיאל, אלא עלינו לעשות את החשבון של הדבר מול המציאות בלי אותו הדבר

אני מאמין שלמרות כל החסרונות שיש בבני עקיבא יש גם הרבה יתרונות, ואני בטוח שיש גם הרבה סניפים שבהם הרמה יותר גבוהה.
בל נשכח שתנועת בני עקיבא היא תנועת נוער, מה שאומר שעיקר מירצה צריך להיות מכוון לנוער ועיקר התפוקה צריך לבוא מהנוער, לצערי אני רואה שבתנועה שעל שמי מתעסקים עם ילדים, אני לא אומר שזה חשוב, אכן זהו גיל שחשוב מאוד לעסוק בו אך גם בנוער חשוב לעסוק לא פחות, אני מאמין שאם התנועה שלי תעסוק בנוער יותר הדור הבא של המדריכים (אלו שעכשיו חניכים) ישתפר וכל התנועה תשתפר בסופו של תהליך


ודבר אחרון וחשוב, לגבי הבדיחה של רם המדריך, אולי יש בזה גם משהו נכון, הרי בני עקיבא לא באו בשבילי אחרי שהיו 24000 תלמידים, הם באו בשביל לתקן את הר' עקיבא שלפני גיל 40, ולכן קוראים לתנועה בני עקיבא ולא בני ר' עקיבא... אולי... (הנה עוד צורה להסתכל על דברים)

אני מקווה שלא פגעתי שאף אחד,

ובסופו של דבר, אני דיי מרוצה מהתנועה שעל שמי, הרי כשההורים של המדריכים היו חניכים לא היה אחד שידע מה זה שמירת נגיעה והיום... ב"ה המצב השתפר מאוד
בברכת חברים לתנועה,

ד' עימך

נעם
13.
אין
מיכאל (11/25/2003)
ולא רק בני עקיבא
אלא ג אריאל,עזרא,הצופים הדתיים,האתגרים וכו'
14.
רווית היקרה...
מוריה (11/26/2003)
אני די מסכימה עם מה שאמרת, אם ר' עקיבא היה יודע בזמנו שעוד 2000 שנה תהיה תנועה- יהודית דתית ועוד בא"י שתקרא על שמו אז באמת לא נראה לי שהוא היה מרוצה ממה שהולך פה....

אבל פעם השקפות החיים היו אחרות אנשים חשבו אחרת התנהגו אחרת, היה להם אורח חיים אחר ו- המציאות בארץ היתה שונה אז נכון אני לא מצדיקה את ההתנהגות שלנו.... אבל גם את לא יכולה לדבר על העקרונות שלנו כי בתכל'ס נראה לי שהם משתנים לפי הסביבה שבה אנחנו גדלים ואורח החיים שלנו. ולצערי היום הסביבה השתנתה כך גם העקרונות שלנו המחשבוות שלנו.... אני חושבת שאנחנו מן דור כזה שנולד (ביחס לדור של ר' עקיבא) עם כפית זהב בפה, זאת אומרת אין לנו את הרומאים שאנחנו צריכים להילחם בהם ולברוח, אז נכון יש את הערבים אבל לא אנחנו נלחמים בזה, עושים את זה בשבילנו. אז מה כבר נשאר לנו לעשות כשבנאדם לא עושה כלום הוא מתחיל לחשוב על הרבה דברים שבדרך משפיעים גם על העקרונות שלו. אבל את באמת צודקת בקטע של כל האופנה הזאת מחו"ל וזה די מתקשר לנושא של בניע"ק "תרבות אחרת".

שמחתי לענות....
15.
ללא נושא
....נועם-בת! (11/26/2003)
המכתב הזה לא בא להראות רק את הקטע של המותגים, והעגילים אלה יותר מזה, להראות איך הידרדרנו כתנועה דתית, אני הייתי במחנה של שבט הרא"ה השנה, וזה היה ממש נורא, בנים ובנות התחבקו שם (אם לא יותר מזה...) והיו שם דברים באמת נוראים, אז אולי חשוב שכל אחד יקח את עצמו בידים, אלא אם זה מה שאנחנו רוצים להראות לעולם כתנועה דתית!
16.
ללא נושא
אלמוני/ת (11/27/2003)
חבר'ה, קודם כל, אתם לא רגועים. אז תנשמו. אני רוצה להגיד שדווקא היחוד של בני עקיבא זה שהוא פונה להמון גוונים באוכלוסייה. יכול להיות שאם זה היה נפרד אז היו פחות באים. בכל מקרה אם זה מפריע לכם, תפרידו ת'סניף!

אה כן, ד'ש לרבי עקיבא, אוהבים אותך פה!
17.
המצב באמת חמור!
חברה (11/27/2003)
אני מאוד מזדהה עם רווית כי אני חוויתי זאת, וזאת הסיבה שאני לא בבנ"ע.
אני לא יוצאת נגד בנ"ע אבל אני חושבת שעם קצת יותר תשומת לב של המדריכים והקומונרית בנ"ע של היום יכול להיות מושלם וכמו שרבי עקיבא היה רוצה.
אני עזבתי כי כל הרוח שיש בין הבנים לבנות והחיזורים...לא אהבתי.
וכן, גם אצלנו היה ניסיון של שעת לימוד פ"ש ושעת שירי נשמה אבל אין ואני מדגישה אין(!) חניכים שיבואו ויקדשו את היותם דתיים.
ואם יהיה, אני ישוב ויכתוב מכתב שישהיה ההפך מזה!בע"ה
18.
ככה זה וצריך להתמודד
דוד (11/30/2003)
אני מקווה שלכל מי שקורא את זה יש דעה כי זה מאוד יעזור.אני חניך בבני עקיבא,אצלנו יש פעולות נפרדות בין בנים ובנות ואני חושב שזה דווקא רעיון חכם.כל מי שנגד זה שבכלל בנים ובנות יהיו באותו מבנה בשבת זה לדעתי קצת מוגזם כי זה בסה"כ אותו מ"ר ולא אותו חדר שנמצאים לגמרי ביחד אלא סתם להיות במפקד ביחד וכל השאר בנפרד.גם לדעתי יש דברים שרבי עקיבא היה משנה,אבל רבי עקיבא כבר לא כאן ואין מי שיקום ויגיד "בואו נשנה את זה" כי לא יקשיבו לנו לחניכים וגם לא לקומונרים/ות,ואנחנו נצטרך להתמודד עם זה למרות שיש לנו דעות מנוגדות לדעות של המקימים ואם אחד מכם,מהקוראים חושב שהוא לא יכול להתמודד עם זה אז שיבוא ויגיד למדריך שלו שהוא לא מסכים עם...
ואם המדריך מאמין בדעה שלכם אז הוא ייתיחס לדעות של כל אחד מהחניכים.לסיכום:גם הגדולים ואלה שמחליטים צריכים להקשיב לדעות של חניכים ושל הקטנים יותר.

19.
זה נכון אבל...
חניך חבריא ב' (12/4/2003)
אני חושב שאת צודקת במכתב אבל תנועת בני עקיבא לא באה רק בשביל שיהיה לנו מה לעשות בשבת בצהריים ובמשך השבוע, ב"ע נועד במיוחד לאנשים שבבית הם לא ממש דתיים ועצם זה שהם באים לב"ע אז הם עדיין דתיים, ובב"ע אנחנו האנשים היותר דתיים צריכים לגרום לזה שהם ישארו דתיים גם אחרי ב"ע ואם אנחנו נבוא בגישה של: די איזה אנשים מופרעים הם, למה הם מגיעים וכו'... אז לא רק שאנחנו לא נחזק אותם אנחנו נרחיק אותם ולא נקיים את המטרה האמיתית של ב"ע עבודה אבל בעיקר תורה (אמרתי את זה בצורה הזאת כדי להדגיש את ה"בעיקר תורה)

אני מקווה שהבנתם את כוונתי

חניך סניף מלבס שבט אלעד
20.
חבר'ה תקראו זה חשוב (לת)
מוטי (12/6/2003)
21.
ללא נושא
אלמוני/ת (12/7/2003)
למה אין מי שיגיד "בואו נשנה את זה"? למה אתה חושב שלא יקשיבו לחניכים וגם לא לקומונרים/ות? כל אחד יכול לבוא ולהגיד "בואו נעשה כך וכך" ואם הוא מתחיל ומתמיד בזה לאט לאט עוד חבר'ה מצטרפים אליו..

זה לא נכון לצאת מנקודת-הנחה שבגלל שאתם חושבים שלא יקשיבו לא לנסות להתקדם ולשנות דברים.

כי, כן, יש לחניכים חלק חשוב בבניית הסניף.
22.
חבר'ה תקראו זה חשוב!
מוטי (12/7/2003)
23.
חבר'ה תקראו זה חשוב!
מוטי (12/7/2003)
שלום וברכה,

אני חניך בבני עקיבא (אם אפשר לקרוא לזה כך) בשבט קוממיות, הדרכתי שנתיים ולאחר מכן פרשתי אבל נשארתי בסניף בשביל לעזור והכל. כשהדרכתי הכל היה ברור: האידאלים, המטרות-הכל. לאחר שעזבתי את ההדרכה התחלתי להעלות שאלות קשות לגבי התנהלות הדברים בתנועה- עד כדי שאלה של האם כדי לקיים את התנועה בהתחשב בעובדה שהכל מעורב(למרות שיהיו חבר'ה שיגידו שזה לא נכון -זה נכון במאת האחוזים) וישנן בעיות קשות שמתנגשות עם הדת בצורה מאוד בוטה(השולחן ערוך אומר שאסור אפילו ליצור קשר עין עם בנות....) וכו'.

הדרכתי בסניף עולים ולכן בעת ההדרכה לא עלו כל השאלות הנ"ל.

יהיו חבר'ה שישאלו מה ההבדל, ובכן ההבדל ענק ואפילו תהומי. בעוד שחברי המדריכים ניסו לדבר עם חניכיהם לגבי לימוד ה"חפץ חיים" ה"דף היומי" וכו' אני עסקתי בלהסביר לחניכים שלי שיש בורא לעולם והוא צופה ומשגיח, ושהדת שלנו היא לא רק איסורים וחרמות על ענינים מהנים... (לחבר'ה שגדלו עם כפית של בנ"ע בפה זה קצת קשה לקבל את הדברים-אבל תתגברו) רק אחרי שהצלחתי להסביר לחניך מדוע צריך כיפה וראיתי אותו שבת לאחר מכן עם כיפה הבנתי בשביל מה יש בנ"ע.......

אבל זה היה די מזמן ויהיו חבר'ה שיגידו שבשביל זה אפשר להקים גוף אחר אז חבר'ה בשבילכם המקרה הבא:

יש לי חבר שלומד בתיכון חילוני אבל הוא בא לבית כנסת בשבתות, כשהכרתי אותו הוא לא ידע דבר על הדת (כמעט כלום) התחלנו אני ועוד חבר לקחת אותו איתנו לפעולות בבנ"ע בערבי שבת... לכאורה זה לא היה אמור לעשות לו כלום, אבל בשבת האחרונה(פרשת ויצא) הוא בא וביקש ממני לעזור לו למצוא מכינה........

אז חבר'ה רק בשביל האדם הזה שווה שיש את בנ"ע!!!! עם כל המגרעות!

אנחנו אומרים כל יום ב"עלינו לשבח" :"וידעת היום והשבות אל לבבך"- כאשר יודעים אז מתחלים לתקן, אז משיבים אל הלב....

אז רווית תודה רבה שפקחת את עיניינו וגרמת לי לכתוב את זה!

אבל שתדעי שהמצב לא כ"כ גרוע כמו שהצגת אותו...

וגם אם המצב גרוע אל לנו להתייאש ולהרים ידיים! יש לתקן!

בעוז קדימה בני עקיבא.

בברכת חברים

לתורה ולעבודה,


מוטי.
24.
הערה
אפרת (12/7/2003)
לקבל שם של בן של מישהו זה מחייב ונותן מוטיבציה בעקבותיו (ולכן זה ממש חשוב).
זה מאוד חשוב מדי פעם להסתכל מסביב ואז פתאום רואים על שם מי אנחנו קרויאם!
כשאני עשיתי את זה (ואני צריכה לעשות זאת עוד הרבה פעמים) הבנתי חלק גדול מהדרך שתנועת בני עקיבא מנחילה.

קדימה! באו ונלמד מר' עקיבא! כן תמשיכו לפרסם מאמרים בדרכיו וגדולתו ואז נזכה ללמוד ממנו. והלוואי ובעזרת ה' כל עם ישראל ישתפר ויגיע עד לדרגת ר' עקיבא הצדיק. ונזכה להיות קרואים בניו.

בברכרת חברים לתורה ולעבודה

אפרת, אלעד אלקנה.
25.
לחברים מקשיבים
אפרת (12/7/2003)
בסיעתא דשמיא

רציתי לדעת מה דעתכם (רבנים, חברים מקשיבים) בקשר לתגובה הראשונה שכתובה על העירוב בבני עקיבא, ובמיוחד על השורה שאומרת: "אתה לא תוכל למסור לי את הלוקשים שבלי זה יש נוער שהיה מגיע לרחוב.. יש נוער שלא ואין שום סיבה בגלל אוכלוסיה מסויימת להחטיא את כולם".
אפרת


תגובת המערכת:

שלום רב,

בבעיה כבדת משקל כזו אינני רוצה להתחייס על קצה המזלג. לכן רק אומר שרבנים גדולים חיוו את דעתם בנושא וכדאי לקרוא את מה שהם כתבו בנדון.

שלמה, חברים מקשיבים.
26.
לרווית: לחשוב לפני שכותבים...
לא חשוב (12/8/2003)
דבר ראשון וחשוב זה להגיד לך כל בכבוד שמפריעה לך כל הדברים שציינת במכתב.
אבל בכל זאת נראה לי שהרבה דברים לא היו צריכים להכתב.

א. בתגובות לא התייחסו לזה אבל לי זה מאוד הפריעה שכתבת שהשם שלך נשמע רומאי. אם זה באמת מפריע לך אז אולי תדברי על זה אם ההורים שלך ולא תפרסמי את זה במכתב באניטרנט שכולם יראו! (אם כן דיברת איתם זה טוב אבל עדיין למה לפרסמם?!!).

ב. למה לקטרג על כל חבריא ב' ובוגרים שבישיבות?! מי אמר לך שלא יהיה להם מה לענות לחילוני?! זה סתם חבל שאת מדברת עליהם ככה.

ג. ונראה לי שכדי שתפעלי לשנות את המצב ולא לפרסם דברים רעים על הסניף שלך באינטרנט. (אם את פועלת אז כל הכבוד ובהצלחה!)
27.
לכבוד ר' עקיבא
רינת (12/11/2003)
שלום לך!

לצערי מה שרווית רשמה נכון אבל לשמחתי בשביל זה בנ"ע כאן כדי לשפר. נכון לא כולנו מושלמים (ואפילו לא רובינו) אבל דבר אחד בטוח...

אנחנו משתדלים!

אנחנו מתקדמים!

אנחנו עושקים בחיונך, לכן זה לא יקרה ביום, וגם לא יומים, ויש עליות וירידות אבל אנחנו בדרך...

תחכה לנו...

בניך
28.
אין לי
טופז (12/22/2003)
טוב לצערי זה נכון מה שהיא אמרה גם אני בבני עקיבא אבל היא לא זוכרת שבימי ר' עקיבא ובימינו יש דור אחר לגמרי אז אין לה מה להשוות בכלל
29.
ללא נושא
מוריה .ס. (12/25/2003)
היי רוית נורא שמחתי לקרוא את המכתב ולדעת שיש עוד משהי שחושבת כמוני
30.
עזרא
מישהיא (12/30/2003)
אני חניכה בעזרא (מה שאני הולכת לרשום זה לא בשביל להשויץ) ומהקבוצה שלי מאוד מאוד התחזקתי זה לא שבאתי כדי להיתחזק פשוט אני היסתקלתי על הקבוצה שלי ולמדתי להכיר את הטוב שבהם וגם את הטוב שבסניף יש משפט שאומר השאלה מאיזה צד מיסתקלים בכל מקום ובכל מצב יש טוב ויש רע. אבל השאלה מאיפה ניסתקל!!! נגיד זריקה זה מצד אחד מרפא אבל מצד שני זה כואב.נקודה למחשבה.
31.
ללא נושא
אלמוני/ת (1/1/2004)
אני רק רוצה להגיד לכם שיש גם מציאות אחרת..
אני גרה בישוב קטן-הסניף שלנו סניף מעורב, וכמעט שאין תקטע הזה של בנים- בנות. בתור מדריכה ומישהי שהיתה חניכה גם, השאלה היא מה הסניף משדר.

אנחנו התחלנו משהו חדש בסניף, עושים מלוה מלכה במוצאי שבת. הנוער שלנו שלנו ממש התחזק בזמן האחרון, זה התחיל בזה שהתחילו ללכת לישיבות ואולפנות אצלנו, זה דבר די חדש. האנשים האלה לאט לאט התחילו להשפיע גם על הילדים הקטנים. זה אולי ממש דברים קטנים, אבל הדברים הקטנים הם אלה שמשנים.
מי היה מאמין שבסניף שלנו יהיה מלוה מלכה??
בקיצור- אנחנו צריכים להאמין בעצמנו, ולהצליח לשנות. אולי לאט, אבל בסוף זה יעזור...
32.
חשוב מאוד!!!
רעות. (1/28/2004)
שלום לכל החניכים/ מדריכים.

נכון. המצב של הנוער כיום (בלי להכליל) לא משהו...

אבל הכל תלוי בכם!!! הכל!

אני בתור חניכה שנאתי את כל עניין הרכילויות, איחורים למפקד או שחניכים לא באים עם תלבושת (ק"ו מדריכים). אני הייתי מדריכה בבני עקיבא כשנתיים, ואני אומרת לכם כאן ועכשיו- אם אני הצלחתי לשנות, גם אתם יכולים.

בפעולת הפתיחה שלי, לא עשינו רק כיף חיים, דיברנו על מה זה כל עניין הבני עקיבא ואיך רואים אותנו מבחוץ. הוצאתי את החניכות שלי לקניון מלחה (בירושלים), וביקשתי מהם לבקר (להעיר הע/ארות) לגבי אנשים ואיך הם נראים מבחוץ. אח"כ הפכנו את הדברים, והסתכלנו על עצמנו כלפי חוץ. עגיל בגבה, חצאית קצרה עם שסע (בל נרחיב), נעלי גזית, תספורת ב300 שקל אצל שוקי זיקרי וכו'.

החלטנו לקחת עת עצמנו בידיים, והחלטנו לשנות. מאז, כל פעולה (אמצע ושבת) היינו באות עם חולצות תנועה, הכנו פעילויות ליישוב בסימן בני עקיבא, הראנו מודעות ועשינו כל מיני התרמות והתנדבות בבית גיל הזהב האזורי, הלכנו לבתי חולים וכו'. קיימנו שיעור כל שבת, ובמוצ"ש של שבוע היינו מארגנות טיש מלווה מלכה.

עשינו קבוצה תמיכה של לשון הרע ורכילות, והחלטנו שמצינו את המטרה שלנו. עכשיו הגיע לסחוף את השאר. ואכן- כל הסניף החל להתלהב ולהיגרר אחרינו, ותוך שנה, כל הסניף, ואני מדגישה- כל הסניף, היה הולך עם חולצות תנועה, ומארגן התרמות, טישים וכו'.


לגבי ר עקיבא והמדיחה הלא מוצלחת.

לתנועה לא קוראים בני ר עקיבא, כי אנחנו בניו! האם בן של רב יקרא לאביו- הרב אבא? לא! הוא יקרא לו אבא. אנו מרגישים קירבה כה מיוחדת לר עקיבא, שמרגישים שהוא אביו שלנו, בשר ודם.

מקווה שעזרתי, רעות.
33.
לרווית (ולכל מי שמעוניין לקרוא)
יעל (2/4/2004)
נכון, אני מסכימה איתך, רווית. בני עקיבא היום זה דבר נורא. במיוחד העירבוב של הבנים והבנות. אני הייתי חניכה בבני עקיבא עד לפני כמה זמן, עד המחנה האחרון, בעצם. מה שאני ראיתי שם גרם לי מייד לעזוב את בני עקיבא. המחנה הוא מעורבב. בנים ובנות ביחד יוצאים באותו תאריך. השינה, אמנם, באהלים נפרדים אך יש גישה אליהם. בבוקר, כשבאו להעיר אותנו...

אני נורא הזדעזתי כששמעתי את זה (וגם ראיתי!) ואם הגענו למצב כזה חמור אז זה יכול להדרדר ולא רציתי להשאר יותר בתנועה הזאת. עברתי לעזרא. תאמינו לי- זו התנועה הכי טובה שקימת כיום, מבחינה דתית והלכתית!!! אשמח לשמוע תגובות (גם תגובת המערכת..)
34.
ללא נושא
מעין (2/11/2004)
אני ממש לא מבינה אותך...
את לא חושבת אולי שזו היתה תקופה אחרת? תקופה שבה היו ניסים גלויים, שהיה הרבה יותר קל להאמין בהכל. לא שאני מצדיקה את זה שהיום יש זלזול בהרבה דברים, אבל תנסי להבין שגם לאדם מאמין קשה לעשות דברים שגדולים ממנו. למה את מסתכלת רק על חצי הכוס הריקה? אולי תגידי כמה מילות שבח? למה את אומרת "מהגדולים האלה, שבאים כל שבועיים מהישיבה ועושים רק דאווינים...." סליחה? את מכירה אותם כ"כ טוב?? כי אני אישית לא (אני לא בסניף שלך...) אבל אני מכירה את הבוגרים שלנו, ואין אפילו אחד שהלך למכינה או לישיבה כדי לעשות דאווינים.
תסלחי לי שאני אומרת, אבל תפיסת העולם שלך לגבי בנ"ע מאוד מעוותת, וזה עצוב... כי זו תנועה כ"כ גדולה ומקסימה, שאני אישית לא יודעת איפה הייתי היום אם לא הייתי חברה בה, ואת מזלזלת בכזו פשטות. ממש חבל!
35.
רווית,
שולמית (4/21/2004)
את צודקת חלקית, ברור שיש סניפים ואנשים כאלה אבל לא כולם!!! וזה גם לא הכל אני חושבת שברור שאנחנו לא מגיעים לקרסוליו של רבי עקיבא! שבאמת היה מדהים! היום כל המצב שונה אנחנו עומדים מול צרות אחרות וצריכים להתגבר קודם כל על הבעיות הגדולות במישור הרוחני של כל אדם ורק דרך זה לעבור למישור החומרי אל איך שזה נראה! (וכמובן שלהכיר את האנשים האלו כדי שלא נפרש אותם לא נכון!) אז אולי עם כותבים מחתב לרבי עקיבא קודם כל נכתוב לו שלומרות שזה נראה ככה אז זה לא הכל אנחנו מתמודדים עם דברים אחרים! מה לעשות אי אפשר להשוות זה לא אותו דור!!! יהי רצון שנתחזק כולנו ונזכה לצעוד קדימה!!! וחוץ מזה תודה שפירסמת את זה עזרת לי להבי הרבה דברים:) תודה
36.
זכרונות ילדות
רועי (6/10/2004)
אני זוכר את בני עקיבה, כתנועת נוער לכלל הציבור הדתי.
אני זוכר סובלנות, יחס וחוסר שנאה.
השליליות המוחצנת כאן לדעתי, תוצאה של קנאות חרדלית דתית, שמאיימת להשתלט גם על הסממן המאחד של הציונות הדתית - תנועת הנוער שלה.
הפרדה בין בנים לבנות, פעולות נפרדות, הקצנת שמירת ההפרדה, כל אלו מאפיינים את תנועת עזרה.
הזעזוע שהנ"ל מביע מחיבוקים בין בנים לבנות, נובע מאותה הקצנה.
פעם עוד הלכנו למסיבות יחדיו, לים, לטיולים, למחנות קיץ.
נסיון ההוקאה של אלו שאינם מוכנים להתישר ע"פ אמות המידה של המיעוט הזה, לא צלחו ולא יצלחו.
כמות לשון הרע שבמאמר, מאפילה על כל הערכים עליה מדברת כותבתו.

עדיפה עלי מידת הסובלנות לזה ששונה ממך, אהבת חינם, משינאתה היא.
37.
ללא נושא
חסוי (8/1/2004)
גם אצלנו זה קורה אבל יותר גרוע אצלנו זה כבר לא בני עקיבא זה מקום לילדים שברוחים ממהורים להם כדי להיפגש עם ההורים לשהם אני לא אומרת כולם אבל רובם..!!!וזה ממש עצוב הללואי אם זה היה רק על העיקרונות!
38.
טיפה קטנה יוצרת ים גדול!
רחלי (11/30/2004)
אני מסכימה עם הדברים שנאמרו אבל מה זה יוסיף אם נתלונן?צריך לקום ולעשות משו בנידון!אם נמשיל את החברה לים:את הים הגדול הזה יוצרות טיפות קטנות!אם כל מי שחושב ככה יקום ויחליט להיות שונה,לשנות זה ישפיע!!!!!!!!!!!!ולכן לפי דעתי,האחריות מוטלת על כל מי שחושב כך!שנצליח לשנות ולהשפיע בעזרתו יתברך!
39.
מצדדת לחלוטין
אני בעצמי (12/11/2004)
גם אני חניכה בתנועה,וקטנה מרוית בשנה.אני רק רוצה להוסיף,שהיום לא באים לבני עקיבא ממש ברוח של תורה ועבודה,אלה יותר במצב של אני-בא-לפגוש-את-החברים-שלי.זה קצת עצוב שלא מבינים את רוח התנועה כל כך,
אני חושבת שאם היו מבינים יותר את רוח התנועה,אז היה אולי יותר טעם לבוא לסניף....
40.
גם על פרחים אפשר להגיד שיבלו
יוני (1/12/2005)
נו באמת למה על הכל צריך להסתכל בכזאת עין רעה. באותו מכתב היו יכולים לתוב "ר´ עקיבא אם היית חי לא היית מפסיק להתגאות" אין דבר בעולם שאי-אפשר להסתכל עליו בפרספקטיבה רעה. אפשר להגיד על פרחים שגם הם נובלים. על המתנה הגדולה ביותר החיים אפשר להגיד שיש מחלות, התמודדויות ובסוף כולנו נמות. אבל לא באמת הכל שלילי, כי אין דבר יותר יפה מהחיים בעולם הזה,, שעל-ידם מגיעים גם לעולם הבא. בנ" זאת תנועת-נוער מדהימה!!! שממש מחזירה לחיים נערים שנפלו לשוליים, ועוזרת לנזקקים ועוד המוווון דברים טובים !!! אז למה להתייחס תמיד לקטע השלילי
41.
תחשבי שנית.
אתי (1/30/2005)
לרווית קראתי את הכתבה שלך היא ניראת לי חמודה מאוד אבל גם מגיעילה באיזה שהוא מובן. את לא חושבת שאת מקניטה את עמ"י ומדברת עליהם לשון הרע. כמה שזה מצחיק יש לזה גבול. אני יודעת שזה נשמע כבד אבל תחשבי על זה שנית...
42.
ללא נושא
מיכל (4/14/2005)
רווית, אני חושבת שאת ממש נסחפת, תיארת את בנ"ע כמקום בלי ערכים, אידיאלים, עקרונות, סתם כמועדון שלא עושים בו כלום ואני חושבת שזה בכלל לא נכון.אני בתור מדריכה רואה שעושים המון דברים(לפחות מנסים), ברור שיש דברים לא טובים(כמו בכל מקום)אבל אפשר להסתכל גם על הכוס המלאה ולראות שאנשים, קומונריות, מדריכים משקיעים המון מזמנם כדי שיהיה רק טוב..
43.
מה?
אביה (5/12/2005)
אבל רבי עקיבא לא בחיים??????????!!!!!!!!!!!!!!
44.
ללא נושא
תותית (10/11/2005)
בגללל זה הולכים לעזרא !!!!!!!
45.
צודקת אבל..
איילת (1/26/2006)
46.
צודקת אבל צריך לעשות מאמצים
איילת (1/26/2006)
היי מנשמע רווית? קודם כל אני רוצה להגיד לך כל הכבוד שאת חושבת על הדברים האלה וזה באמת נוגע לך ללב..והאמת שגם אני בשבט מעפילים ואני יודעת שאני עכשיו בחיים שלי לא הייתי חושבת באמת על הדברים האלה ובעצם מה המשמעות של המקום שבו אני מבלה ונמצאת ומתפללת..אבל אם את חושבת ככה כמו שכתבת אז את צריכה להעביר את זה לכולם לכל החברות שלך לבנים..ולא דווקא לבוא ולדבר איתם .. גם אבל את יכולה להראות להם את זה ע"י מעשים ושהם יבינו וככה זה פחות ופחות יהיה..למשל אם הקומונרית עושה עוד פעם דבר תורה אז אל תלכי עם החברות שלך ותושפעי מהן פשוט תראי להםן שאכפת לך ואת כן רוצה לשמוע את הדבר תורה ותאמיני לי גם הן רוצות אבל ככה זה כולם מושפעות אחת מהשניה וכל אחת מפחדת לעשות צעד קצת שונה אבל אם את תעשי את הצעד הזה וכן תישארי לדבר תורה ולא תעשי רעש אז אני בטוחה שעוד ילדה אחת תתצטרף אליך ועוד אחת ועוד אחת עד שבוף בערך כולם ישארו דבר תורה...טוב אני מקווה שהבנת אותי...איילת
47.
פני הדור-זה לא תירוץ....
ליאורה עמר-פורמן (2/15/2006)
שלום רב, קראתי את המאמר ותגובותיו.רק לשם ידיעה אני רואה בערכים שאבדו לנו ולכל הדור הזה-כנפילה תלולה מאוד.
48.
לאני,שכתבה על הערבוב של בנים ובנות
יעל (5/14/2006)
זה הי´ה בדיעבד, כי אחרת בני-הנוער לא היו באים לסניף,אז עשו את התנועה מעורבת.
49.
זה ממש נכון.........
_~רננה_~ (7/16/2006)
אני חניכה מעזרא וכשחושבים על זה המצב הזה בעצם ממש נכון ולא נראה לי שזה רק בכמה מקומות בודדים זה בכל הארץ!!!! ואולי אפילו המצב אפילו יותר רע אבל הכל סתם דיבורים ומילים וזה לא שאנשים לא מנסים להשתפר הם כן אבל בשלב מסוים אנשים מתייאשים באמת חבל שאין לנו מנהיג מספיק חזק עש שכל העם יקשיב לו...
50.
בני רבי עקיבה
תהילה (1/9/2007)
למה לא קוראים לתנועה בני רבי עקיבה?
זה נורא צורם השם בני עקיבה (אתם יודעים מה אומרים על זה...)
51.
לרווית
פלוני אלמוני (6/20/2007)
כל הכבוד לך על המאמר, אבל נקודה אחת ממש הפריעה לי במה שכתבת-זה שכתבת שמבחינת רבנו ר´ עקיבא זצ"ל השם שלך נשמע רומאי-משמע שם לא יהודי.
אז רק שתדעי שאני בטוח ב-100% שאם תבדקי ותחפשי תגלי ששמל הוא שם יהודי לכל דבר. (זה פשוט היה נשמע שאת לא משלימה עם שמך וזה אחד הדברים היותר גרועים)
52.
לכל המגיבים/ות
יפעת (12/26/2007)
קראתי את כל התגובות למכתב, ותאמת קצת הזדעזעתי מחלקן. אני מדריכה בסניף בני עקיבא של שבט הרא"ה.

אני מאוד מסכימה עם זהשיש הרבה דברים טעונים שיפור, ועוד כחניכה זה ממש הפריע לי. אבל עכשיו כחניכה אני רואה את הדברים קצת אחרת.
אין מה לעשות, עמ"י לא מושלם ויש כאלו שזכו לחינוןך קתך יותר "דוס" ויש כאלו שלא...
הפערים האלו, זה מה שבעצם יוצר את הבעיות, אבל בואו נחשוב רגע על זה, כי בעצם, כל הנוער בבני עקיבא הם אחים שלנו וגם אלו שממש קשה לנו להבין את ההתנהגות שלהם.

אם כך, אז יש שני דרכים. אנחנו יכולים לגור במדינה הזו כמו אורחים. שאכפת להם רק מעצמם, הם לא טורחיםלשנות או לתקן מה שלא בסדר, אלא דואגים לצרכים שלהם. ואפשר להתנהג כמו בני בית, שאם משו מפריע להם, אז הם יתקנו וינסו לשנות.

זו לא חוכמה להסתכל על הכל מהצד, לדאוג לעצמנו, לחיות בתוך בועה ולהשאיר את כל מי שלא מתאים לנו מחוץ לבועה. זו בדיוק המטרה, שאנחנו בתור בני בית כאן צריכים לעבוד ולעבוד קשה על מנת להצליח להשפיע ואם משו לא נוראה כל כך טוב בעינינו, זו בדיוק המשימה שלנו-- לתקן אותו!!
זו התנהגות ממש אגואיסטית לחשוב רק על טובתנו האישית, אנחנו צריכים להגדיל ראש, להיות חלק מהכלל, לתת מעצמנו לכלל, ועוד יותר ללמוד גם לקבל מהם.

מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי..

53.
חברים מקשיבים (לת)
שהם (6/20/2008)
54.
ללא נושא
שירה (9/18/2008)
אני כותבת אחרי 5 שנים... ואני יכולה להגיד לכם שהרבה מאוד לא!!! ישתנה! ואני מסכימה מאוד עם דורון!! שהאנשים שהלאה לא קוראים את המאמרים!! ז צריך בדרך כולשהאי לגרום לזה להישתנות!! לא יודעת אני איך!! אבל אני אומדת להיכנס להדרכה בסניף וניראה לי שמבחני הכניסה להדרכה פשוטים מידי כול אחד יכול להיכנס! אז ניראה לי מישם צריך להתחיל!! אז בהצלחה! ה´ עימכם!!
55.
...
נתאי (8/7/2009)
אני חושב שרווית ממש צודקת ולא צריכים להיפגע מהדברים שהיא אמרה אלא רק להיבנות מהם ולהתקדם ולהשתפר כמה שיותר ....

ובנוגע למי שאמר "שמבחני הכניסה" להדרכה בבני עקיבא הם פשוטים זה בגלל לצערי הרמה של הדור המצב כיום לצערינו לא מאפשר רף גבוה של כניסת מדריכים...
ואם כל אחד יקח את הדברים לתשומת ליבו וישתפר הוא עצמו בעזרת ה נקווה לטוב..
56.
אתם בטוחים ש"רווית" כתבה ולא איזה רכז?
אנונימי (5/28/2010)
שלא תבינו לא נכון...אבל זה ממש לא נראה שחניכה כתבה את זה... נראלי שזה איזה רכז או משהו כזה כתב את זה!!
57.
הבית השני שלי.
שיר (2/4/2015)
קראתי את הדברים שנכתבו למעלה, ונכון, אולי באמת חלקם נכונים. הרעיון של תנועת נוער באופן כללי היא ליצור חברה מתוקנת , ואין חברה מושלמת , אבל אני חושבת שעצם זה שחניך משקיע שעה או שעתיים בשבוע להגיע לסניף, לעשות, לפעול, זה דבר ענק. אולי בתור חניך בשבט נבטים הוא באמת בא בשביל החבר´ה וכזה , אבל בני עקיבא משנה אנשים, זה גורם לילדים לגדול לנוער אחר, ונכון זה לא מושלם ויש בעיות, אבל אני לא רואה סיבה לשבת ולמנות את כולן על האצבע ולהאנח, קומו, תעשו, תפעלו, תחוללו שינוי!! בני עקיבא הוא אולי המקום שקיבלתי ממנו הכי הרבה ערכים ... שבזכותו גיבשתי את ההשקפת עולם שלי.
בבקשה מכם, במקום לשבת ולהגיד כמה רע ..
קומו נסו לשפר תחוללו שינוי..
תצילו את הבית השני שלי.
 
חפש