לדבר - ולהתגבר!

שמי אוהד שקלים. אני יועץ ארגוני ומשפחתי, ומנהל מוקד חברים מקשיבים לילדים והורים בטלפון ובווטסאפ.

 

אני והצוות המקצועי שלי מקשיבים לסיפורים של הורים וילדים בכל נושא אפשרי: רגשות, לחצים, חרדה, דיכאון, מיניות, אהבה, התמודדויות, ועוד. את הלקחים והתובנות מהשיחות אנחנו מרכזים, מעבדים, ויוצרים מהם מענה שמאפשר להתמודד בקלות וביעילות עם נושאים נפוצים, ואף למנוע אותם מראש בהתנהלות מתאימה.

אני מזמין אתכם להיפגש איתי (פנים אל פנים או בזום), לשמוע סיפורים ותיאורי מקרים אמיתיים מהמוקד, ולדבר על מגוון נושאים רלוונטיים במרחב המשפחתי, החינוכי והקהילתי.

הורים ובני משפחה

המשפחה הגרעינית היא היחידה החברתית והרגשית הקריטית ביותר בחייהם של ילדים ומתבגרים, ולמעשה - עבור כולנו. יש בה עוצמות משמעותיות מאוד, שיכולות להעצים - או להקשות. יחד נוכל להציף סוגיות רלוונטיות, להתמודד עם קשיים, ולהפיק את המיטב מהיחסים המשפחתיים שלנו. 

לכל הפריטים בנושא משפחה - 

התמודדות רגשית ונפשית

לכל אחד מאיתנו - ילדים, נוער, צעירים ומבוגרים - יש רגעים של קושי וכאב. זה הדבר הכי טבעי ונורמלי שיכול להיות. ועדיין, אנחנו חווים את הרגעים האלה כבעיה, כהפרעה, כסטייה מהנורמה. יש כלים ותובנות שיכולים לסייע לנו לעמוד באתגר - ולצאת מחוזקים. 

לכל הפריטים בנושא התמודדות - 

פנייה לטיפול: מתי, מדוע,

ואיך עושים את זה נכון?

קשיים נפשיים אצל ילדים: איך יוצאים מזה?

ילד הולך לאיבוד: מניעת מצבי סיכון בגיל ההתבגרות

מסגרות חינוכיות

הרבה שעות לימוד, חינוך וחוויה עוברות על ילדים ומתבגרים בבתי הספר. למרחב החינוכי והחברתי בבית הספר יש השפעה קריטית על היכולת של התלמידים להתמודד עם קשיים ואתגרים בכל הרמות: בבית, בשכונה, בכיתה ובהפסקה. לתקשורת טובה ופתוחה עם התלמידים יש פוטנציאל עצום לחולל שינוי, לתת כוחות, ולסייע לצוות ולילדים להרגיש טוב יותר.

לכל הפריטים בנושא מסגרות חינוכיות - 

החינוך הרלוונטי: לדבר אל הלב של התלמידים, באופן שיוצר מעורבות ועניין אמיתיים

בית, ספר: הכוח של שיתוף פעולה בין המשפחה לבית הספר בהעצמת הילדים

איך לדבר עם תלמידים על קשיים אישיים

קהילה ומשפחה

"כדי לגדל ילד אחד - דרוש כפר". רשת התמיכה בילדים שלנו יכולה לכלול המון מרכיבים טובים: המשפחה הגרעינית, בית הספר, ולא פחות מכך גם "המעגל השני": קרובי המשפחה, שכנים וחברים, תנועת הנוער, בית הכנסת, חוגים וארגוני נוער. כדי לשמר חוסן ויכולת התמודדות בשגרה ובחירום, חשוב לקבל כלים כדי לייצר ולשמר את רשתות התמיכה הללו. זאת השקעה בטוחה!

לכל הפריטים בנושא מסגרות חינוכיות - 

תנועות נוער וחינוך בלתי פורמאלי: מקפצה להעצמה אישית וקהילתית

"רחוקי משפחה": המשפחה המורחבת כמשאב קריטי בהתמודדות של ילדים ונוער

כוחה של הקהילה בהעצמת ילדים ובני נוער

מיניות וצניעות בגיל ההתבגרות

המעבר מילדות לבגרות לא מתרחש בן לילה, אלא בתהליך ממושך עם לא מעט קשיים ומכשולים. רבים מהם קשורים בהתפתחות המינית, הן במישור הגופני והן בהיבט הרגשי. רגישות הנושא יוצרת קושי טבעי לדון בו ולברר אותו, בקרב הילדים והמבוגרים כאחד. ודווקא משום כך חשוב לרכוש את הכלים המעשיים ביותר שיאפשרו שיח צנוע, מהימן ואפקטיבי, על נושא חשוב ומהותי שמעסיק כל ילד וילדה בשנים המעצבות של זהותם הבוגרת. זו האחריות שלנו. 

לכל הפריטים בנושא מיניות - 

מסכים ופורנוגרפיה: דרכי התמודדות יעילות ומאוזנות

"אהבה זה כואב": אתגרי הקשר הבלתי אפשרי בין בנים ובנות בגיל ההתבגרות

חינוך למיניות בריאה בגיל ההתבגרות: ארגז הכלים המלא

לתכנים נוספים בהתאמה אישית, לתיאום מפגש היכרות, ולהזמנת סדנה, הדרכה או הרצאה, מוזמנים לפנות אלי.

אוהד שקלים (M.A), יועץ ארגוני ומשפחתי

מנהל מוקד חברים מקשיבים לילדים והורים

ohad@makshivim.org.il   050-2131-251

או לליאת: 052-566-5601